III Niedziela Adwentu, 16 grudnia 2018 roku

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. Sławomir Cierniak. Witamy Go bardzo serdecznie.
Z racji rekolekcji nie będzie we wtorek nowenny do św. o. Pio i w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek o g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz cotygodniowe wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej połączonej z nowenną do Bożego Miłosierdzia. Również w piątek o g. 19.00 tradycyjnie konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach zwłaszcza o opłatku wigilijnym. Opłatki można nabywać przy wyjściu z kościoła, w tygodniu w zakrystii i kancelarii. Również przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritasu, każda ofiarowana złotówka wspomaga prężnie działający Caritas.

Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są odprawiane codziennie w dni powszednie o g. 7.00 rano. Poprzedzamy je śpiewem Godzinek ku czci NMP.

Przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego ustawiony jest adwentowy kosz i specjalna puszka na dary świąteczne dla najbiedniejszych.

Wizyty duszpasterskie zwane kolędą wznowimy po Nowym Roku.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 30 grudnia przypada Uroczystość Świętej Rodziny. Już dziś zapraszamy wszystkie rodziny i małżeństwa na uroczystą Mszę św. o g. 13.00 z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Szczególne zaproszenie kierujemy do małżeństw obchodzących swoje jubileusze.

Zwracamy się z gorącą prośbą do mężczyzn o pomoc w ustawianiu choinek świątecznych w naszym kościele. Planujemy te prace jutro od g. 10.00 (zaraz po Mszy św. rekolekcyjnej o g. 9.00). Bardzo liczymy na pomoc parafian.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia, by przez długie lata życia cieszyli się miłością i pokojem serca, a Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej niech opromienia ich zwykłą, szarą codzienność.